مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان:

راه برون رفت مشکلات اقتصادی کشور از مسیر تعاون می گذرد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در بازدید دوره ای خود از شهرستان های استان به انزلی سفر کرد و در این بازدید دفتر شرکت تعاونی قایقرانی این شهرستان را افتتاح کرد.
راه برون رفت مشکلات اقتصادی کشور از مسیر تعاون می گذرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان،عباس علیزاده در حاشیه این بازدید به خبرنگار خبرگزاری شبستان درانزلی گفت: طی این بازدید روند فعالیت شرکت های موفق و دارای مشکل مورد بررسی قرار گرفت و از نزدیک به مشکلات آنها رسیدگی شد.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان تصریح کرد: شهرستان بندرانزلی از شهرستان‌های برتر در بخش تعاون است و در حال حاضر بیش از ۱۹۰ شرکت فعال در حوزه تعاون انزلی فعالیت دارند.

 وی افزود: این شهرستان شرکت های تعاونی صنعتی و خدماتی موفقی دارد که با توجه به گستردگی و پراکندگی فعالیت در این شهرستان، شرکت‌های تعاونی خدمات بندری و دریایی آن از واحد های برتر کشوری هستند به نحوی که در این خصوص توانسته اند در ارائه خدمات عملیات نجات دریایی در جنوب کشور نیز به موفقیت های چشمگیری دست یابند.

  وی بزرگترین مشکل شرکت های تعاونی را عدم نقدینگی عنوان کرد و اظهار داشت: شرکت‌های تعاونی انزلی از شرایط اقتصادی که درحال حاضر برای همه واحد های تولیدی، صنعتی و خدماتی کشور وجود دارد مستثنی نبوده و از این اوضاع شکننده اقتصادی ضربه دیده اند.  

علیزاده با بیان اینکه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور از مسیر تعاون می گذرد، تاکید کرد: شرکت های تعاونی با هدف تجمیع سرمایه های خرد تشکیل شد تا این حجم از سرمایه علاوه بر رونق اقتصادی کشور، منافع سرمایه گذاران را نیز تامین کند.

 وی ادامه داد: این اداره کل در کنار الزامات قانونی و حقوقی که در اختیار شرکت های تعاونی قرار می دهد شرایط را برای تعاونگران تسهیل می کند.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان افزود: در صورت نیاز شرکت ها به استفاده از تسهیلات، با وام های کم بهره و یا نرخ ترجیهی به این واحد ها کمک می کنیم.

 علیزاده خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال نیز با ارائه مشوق‌های بیمه ای از کارفرما حمایت می کنیم که در این طرح کارفرما در صورت بکارگیری نیروهای فارغ التحصیل و دانش آموختگان  بیکار از پرداخت ۲ سال حق بیمه معاف می شود و ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی حق بیمه این افراد را پرداخت می کند.

لازم به ذکر است مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در سفر خود به انزلی از شرکت تعاونی آسان سانا خرمن؛ سازنده ادوات کشاورزی خرم کوب بادام زمینی(با 4 نفرنیروی کار)، شرکت پیشگامان ستاره شمال در منطقه آزاد انزلی( با ایجاد اشتغال برای 20 نفر)‌، شرکت بسته بندی سه گل (با 25 نفر نیروی کار)، شرکت تعاونی پره میان پشته( با ایجاد اشتغال برای 54 نفر)، شرکت تعاونی چند منظوره بندر (با 39 نفر نیروی کار) و شرکت تعاونی فرهنگیان انزلی (با 4 نفر نیروی کار) بازدید و به مشکلات آنها رسیدگی کرد.

۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۴۹,۳۲۸
کلیدواژه ها: شرکت تعاونی,مشکلات اقتصادی,مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید