مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان :

از تمام ظرفیت های اداره کل جهت حمایت از کودکان کار استان استفاده می کنیم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: حمایت و ساماندهی کودکان کار صرفا وظیفه دستگاه های متولی نیست و باید همه مسئولان بر اساس وظیفه انسانی از این قشر حمایت کنند.
از تمام ظرفیت های اداره کل جهت حمایت از کودکان کار استان استفاده می کنیم

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، امروز به مناسبت هفته کتابخوانی مراسم تقدیر از 17 نفر از کودکان و نوجوانان کار ، عضو تیم باشگاهی بچه های کتاب استان با حضور عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در اداره کل برگزار شد.

علیزاده در حاشیه این مراسم از آمادگی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان برای حمایت از کودکان کار خبرداد و افزود: در حوزه تعاون می توانیم با برگزاری دوره های آموزشی و تسهیلگری در راه اندازی شرکت های تعاونی زمینه اشتغال برای خانواده این عزیزان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به کسب و کارهای مشاغل خانگی نیز گفت: با هماهنگی دستگاه اجرایی صادرکننده مجوز و اعطای تسهیلات ارزان قیمت مشاغل خانگی، می توان از این طریق نیز شغل مورد علاقه آنان را ایجاد کرد.

وی در خصوص آموزش کودکان کار نیز با اشاره ظرفیت دستگاه های شورای هماهنگی گفت: می توان از ظرفیت های آموزشی بهزیستی و فنی و حرفه ای استان در امر آموزش  و برگزاری دوره های مهارت آموزی بهره برد.

علیزاده با بیان اینکه مجموعه ورزشی کارگران رشت به بخش خصوصی واگذار شده تصریح کرد : برای ارایه خدمات ورزشی  شرایطی فراهم می‌کنیم تا به صورت رایگان یا با تخفیف ویژه، این عزیزان از استخر و زمین ورزشی مجموعه استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در پایان گفت: بیان کردن واژه کودک کار بسیار سخت است؛ اما متاسفانه شرایط اقتصادی موجب شده این قشر بجای تحصیل، مشغول به کار و کسب روزی باشند.

عباس علیزاده با بیان مطلب خاطر نشان کرد: حمایت و ساماندهی کودکان کار صرفا وظیفه دستگاه های متولی نیست و باید همه مسئولان بر اساس وظیفه انسانی از این قشر حمایت کنند.

در این مراسم از نفر برترکشور در رشته ورزشی کینگ بوکسینگ و همچنین از مقام برتر پنجمین دوره مسابقه باشگاه‌های کتابخوانی کشور که با 27 هزار نفر برگزارشد توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تجلیل شد.

۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۴۹,۲۳۵
کلیدواژه ها: کودکان کار,ساماندهی کودکان کار,تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید