مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان:

درصدد تشکیل شرکت های تعاونی بزرگ هستیم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: با تشکیل شرکت های تعاونی بزرگ و ایجاد زمینه فعالیت آنها با مشارکت جمعی می توانیم شاهد تحول در اقتصاد و اشتغال استان باشیم.
درصدد تشکیل شرکت های تعاونی بزرگ هستیم

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در نشستی با مطیع جهانی معاون پشتیانی و مرعشی معاون امور حقوقی و پارلمانی اتاق تعاون ایران دیدار و گفتگو کرد.

علیزاده در این نشست که به میزبانی اتاق تعاون گیلان و با حضور اعضای هیات رییسه اتاق و جمعی از مدیران اتحادیه ها برگزار شد، تعداد تعاونی ها فعال استان را 2 هزار و 400 شرکت عنوان کرد.

وی گفت: یکی از اقدامات و سیاست های مهم اداره کل در بخش تعاون رسیدگی به وضعیت تعاونی های راکد و غیر فعال است.

علیزاده با بیان اینکه در سه سال گذشته نزدیک به هزار تعاونی راکد و غیر فعال در استان منحل شد تصریح کرد:چنانچه امکان احیا و فعالیت مجدد شرکت های تعاونی و اتحادیه ها وجود نداشته باشد؛ منحل می شوند.

وی اضافه کرد: این اقدام می تواند برای تعاونی های فعال انگیزه ایجاد کرده و منجر به مشارکت بیشتر افراد در فعالیت های اجتماعی و تشکیل تعاونی ها و اتحادیه های توانمند شود.

وی با بیان اینکه در استان گیلان شرکت های تعاونی اثرگذاری فعالیت دارند افزود: در چهار سال گذشته شاهد تحولات جدی در بخش تعاون استان بودیم و ارتقا جایگاه تعاون استان گیلان به رتبه سوم کشور نشانگر تلاش و عزم جدی تعاونگران استان است.

علیزاده در ادامه بااشاره به اصل 44 قانون اساسی و تاکید مقام معظم رهبری در واگذاری امور غیرحاکمیتی و بنگاه های اقتصادی به بخش تعاون گفت: دنبال تشکیل شرکت های تعاونی بزرگ هستیم.

وی تصریح کرد: یکی از شرکت های تعاونی بزرگ که قابلیت انجام فعالیت های اقتصادی را دارد تعاونی توسعه و عمران است.

علیزاده با بیان این مطلب افزود:گیلان از نظر تشکیل این تعاونی ها، جزء سه استان برتر کشور است که به طور جدی در تلاش برای گسترش فعالیت شرکت های تشکیل شده و تشکیل شرکت های باقیمانده در استان هستیم.

وی در ادامه گفت: بخش تعاون باید به جایگاه واقعی خود برسد و در این مسیر نقش اتاق تعاون اثرگذار است.

علیزاده تصریح کرد: حمایت های کلان، بکارگیری از مدیران تخصصی حوزه تعاون و تدوین برنامه های بلند مدت در اتاق تعاون به توسعه بخش تعاون کمک می کند.

وی با اشاره به ظرفیت های بالای اتاق تعاون گفت: با نگاه حمایتی و مثبت اتاق تعاون می تواند در کنار اتاق بازرگانی کشور قرار گیرد.

علیزاده ادامه داد: در سال های اخیر تلاش کردیم با اتاق تعاون گیلان تعامل موثر داشته باشیم که پس از ده سال توانستیم نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون استان را به صورت مشترک برپا کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در پایان خاطر نشان کرد : برای توسعه و تقویت بخش تعاون استان باید همکاری و تعامل متقابل اداره کل و اتاق تعاون مستمر باشد تا با هم افزایی شاهد تحولات موثر در این بخش باشیم.

۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۷:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۴۹,۲۳۱
کلیدواژه ها: شرکت های تعاونی,تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان,اتاق تعاون,ایجاد اشتغال
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید