مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان از برگزاری دوره های آموزشی برای بیش از 600 نفر در واحدهای تولیدی خبر داد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده در جامعه کار و تلاش استان به طور جدی پیگیری می شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان از برگزاری دوره های آموزشی برای بیش از  600 نفر در واحدهای تولیدی خبر داد

به گزارش‌ روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، عباس علیزاده در نشست شورای اجتماعی وخانواده استان گفت: با توجه به طرح کاج (طرح پیشگیری از اعتیاد در جامعه کاروتولید) با هدف آگاه سازی جامعه هدف و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، بهزیستی و نیروی انتظامی استان ؛ تحقق اهداف این طرح یکی از برنامه های اصلی ما در بخش امور اجتماعی است.

علیزاده با اشاره به تحقیق پژوهشی طرح کاج که با همکاری معاونت امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، موسسه ملی تحقیقات سلامت بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام شد گفت: استان گیلان با 18 کارگاه و 379 نفر در این تحقیق شرکت کرد.

وی اضافه کرد: این تحقیقات نشان داد در وضعیت واقع بینانه مصرف مواد مخدر در بین 23/8 درصد از کارکنان مراکز صنعتی، در وضعیت خوش بینانه 18/6 درصد و در وضعیت بد بینانه 32/3 در صد شیوع دارد.

علیزاده با اعلام این آمار گفت: ازآنجایی که سلامت جسم و روان فعالان عرصه کار و تولید ارتباط مستقیم با افزایش کارایی و بهره وری در تولید دارد به طور جدی پیگیر فراهم کردن محیط کاری امن با کمترین معضلات اجتماعی هستیم.

وی اضافه کرد: به این منظور در سال گذشته به رغم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا با رعایت پرتکل ها موفق به برگزاری ذوره های آموزشی پیشگیرانه برای بیش از 600 نفر از فعالان این عرصه شدیم.

علیزاده با اشاره به دیگر فعالیت های پیشگیرانه نظیر برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی گفت : برگزاری 62 رویداد ورزشی متنوع در استان و همچنین اعزام 31 تیم شامل آقایان و بانوان در رشته های مختلف ورزشی به مسابقات قهرمانی کارگران کشور از اهم این فعالیت ها است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در بخش فرهنگی نیز از برگزاری بیش از 40 مسابقه نظیر مسابقات کتاب خوانی، برپایی نمایشگاه ، جشنواره فرهنگی ورزشی و... خبر داد.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۲۰
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۴۲,۵۴۷
کلیدواژه ها: طرح کاج,پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی,تحکیم بنیان خانواده,مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید