مدیرکل در پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی از عناوین برتر استان گیلان در کشور خبر داد

عباس علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان بیش از چهل دقیقه به ارایه گزارش از آخرین وضعیت میزان اجرای سیاست های فعال بازار کار در استان، وضعیت جذب تسهیلات مشاغل خانگی، تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری و تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا پرداخت.
مدیرکل در پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی از عناوین برتر استان گیلان در کشور خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: چهارشنبه 13 اسفند 99 عباس علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست ارسلان زارع استاندار گیلان در استانداری برگزار شد بیش از چهل دقیقه به ارایه گزارش از آخرین وضعیت میزان اجرای سیاست های فعال بازار کار در استان، وضعیت جذب تسهیلات مشاغل خانگی، تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری و تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا پرداخت.

علیزاده در بخش اول گزارش خود با تشریح طرح‌های توسعه سیاست‌های فعال بازار کار(شامل طرح های کارورزی،مشوق های بیمه ای و...) ابراز داشت : با تلاش همکاران واحد اشتغال اداره کل و اطلاع رسانی های گسترده به منظور تحقق برنامه های ابلاغی در راستای اجرای طرح های کارورزی، موفق شدیم از ابتدای سال تا کنون رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دهیم.

وی در همین راستا تعداد فارغ‌التحصیلان (کارورزان) جذب شده در بنگاه‌های اقتصادی استان را 964، تعداد افراد استفاده کننده از معافیت بیمه‌ای در بنگاه‌های اقتصادی استان را 134 نفر و تعداد افراد استفاده کننده از مشوق‌های بیمه‌ای در بنگاه‌های اقتصادی در استان گیلان را 25 نفر عنوان کرد.

علیزاده در ادامه میزان تسهیلات پرداختی مشاغل خانگی برای 275 طرح در سال 1399 را 67 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی همچنین در بخش تسهیلات روستایی و عشایری و نهادهای‌حمایتی؛ مجموع کل پرداختی ها توسط  چهار بانک عامل (کشاورزی، صندوق کارآفرینی امید، پست بانک، بانک توسعه تعاون) برای 2651 طرح با پیش بینی اشتغال برای 3028 نفر را 989 میلیارد ریال عنوان کرد.

 مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به تسهیلات حمایتی دولت برای مشاغل آسیب دیده از ویروس کرونا و با بیان اینکه استان گیلان موفق شد با بیشترین جذب رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دهد افزود: از کل تسهیلات درخواستی به میزان 4238 میلیارد ریال تاکنون 3486 میلیارد ریال پرداخت شده است.

علیزاده در همین راستا و با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت بر رعایت اصل شفاف سازی در ارایه خدمات به مردم یادآور شد : کلیه آمار و ارقام گفته شده با جزییات در پرتال رسمی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به نشانی guilan.mcls.gov قابل مشاهده و بروزرسانی می‌شود.

مدیرکل در پایان عملکرد دستگاه‌های اجرایی در تحقق و ثبت اشتغال را نیز از تعداد 15619 نفر اشتغال تعهد شده، با تحقق صد در صدی؛ 17604 نفر تاکنون اعلام کرد.

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۳۵,۷۱۱
کلیدواژه ها: کارگروه اقتصادی,اشتغال و سرمایه گذاری,شورای برنامه ریزی,عناوین برتر,عباس علیزاده
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید