برگزاری جلسه هم اندیشی به منظور حمایت از طرح‌های بومگردی و گردشگری در شهرستان سیاهکل

به منظور هماهنگی جهت ارائه خدمات و پرداخت تسهیلات به طرح‌های گردشگری جلسه هم اندیشی مدیران مسیر گردشگری دیلمان و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور اسماعیل زاد سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیاهکل در اداره شهرستان برگزار شد.
برگزاری جلسه هم اندیشی به منظور حمایت از طرح‌های بومگردی و گردشگری  در شهرستان سیاهکل

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : شنبه ۲۴ آبان ۹۹ جلسه هم اندیشی مدیران مسیر گردشگری دیلمان و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور اسماعیل زاد سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیاهکل در اداره شهرستان برگزار شد.

 اسماعیل زاد در این جلسه که به منظور هماهنگی جهت ارائه خدمات و پرداخت تسهیلات به طرح‌های گردشگری در مسیر یاد شده برگزار شد، ضمن تشکر از زحمات شیر علی پور و سایر مدیران طرح ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسئولان دستگاه‌های ذیربط در شهرستان و استان در راستای حمایت از پروژه های گردشگری، کشاورزی و صنعتی گام بلندی در ایجاد اشتغال ایجاد و رفع معضل بیکاری شهرستان برداشته شود.

در ادامه شیرعلی پور رئیس دبیرخانه توسعه پایدار مسیر گردشگری دیلمان گفت : از  تابستان سال ۱۳۹۸ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از بررسی فعالیت‌های صورت گرفته در طی یک سال گذشته به صورت رسمی وارد حمایت از پروژه «مسیر گردشگری دیلمان» شد و مجوز دبیرخانه توسط معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر شد.

وی اضافه کرد : ساخت اقامتگاه بومگردی با استانداردهای هتل سنتی، ساخت دهکده سینمایی، استقرار کارخانه بسته‌بندی محصولات کشاورزی و کارگاه سفال از جمله پروژه‌های سرمایه‌گذاری توافق شده است.

شیر علی پور در پایان گفت: در فاز اول تعداد ۳۵ طرح گردشگری برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند که ۱۹ مورد در سیاهکل و ۱۶ مورد در رودبار واقع است.

گفتنی است مسیر گردشگری دیلمان مسیری به طول ۲۴۰ کیلومتر است که مناطقی در شهرستان‌های سیاهکل، رودبار و بخش سنگر شهرستان رشت را شامل می شود.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۲۷,۴۶۲
کلیدواژه ها: میراث فرهنگی،صنایع دستی,مسیر گردشگری دیلمان,گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید