گیلان پیشتاز در تشکیل تعاونی های توسعه و عمران در سطح کشور

عباس علیزاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیشتازی استان گیلان در تشکیل تعاونی های توسعه و عمران خبر داد.
تشکیل تعاونی های توسعه و عمران

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: عباس علیزاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان از پیشتازی این استان در تشکیل تعاونی های توسعه و عمران خبر داد.

علیزاده به تشکیل 8 شرکت تعاونی توسعه و عمران در استان گیلان اشاره و افزود: متوسط نرخ تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در سطح کشور 25 درصد است و این شاخص در استان گیلان 50 درصد می باشد. وی افزود : در50 درصد شهرستان های استان، تعاونی های توسعه و عمران تشکیل شده و استان گیلان در استان های با تعداد شهرستان های مشابه دارای رتبه اول است، ضمن اینکه با تشکیل دو تعاونی توسعه و عمران دیگر در شهرستان های رودسر و شفت وضعیت استان در سطح کشور از نظر مشارکت مردم در بخش تعاون منحصر به فرد خواهد بود.

مدیر کل همچنین بر ضرورت توانمندسازی تعاونی های توسعه و عمران تاکید و افزود: باید در این مقطع بسیار سخت اقتصادی، قدردان اعتماد و سرمایه اجتماعی بدست آمده باشیم و از آن محافظت کنیم. وی در ادامه افزود: طی جلساتی که مسئولین اقتصادی استانداری گیلان نیز حضور داشتند، مقرر شد 10 درصد برنامه زراعت چوب و بهره برداری از آب بندان ها به شرکت های تعاونی واگذار شود.

وی به تشکیل کارگروه شرکت های تعاونی توسعه و عمران اشاره و افزود: کارگروهی در اداره کل به منظور توانمند سازی تعاونی ها تشکیل شد، و این کارگروه وظیفه راهبری و پشتیبانی از شرکت های تعاونی توسعه و عمران را به عهده دارد.

علیزاده حمایت و تقویت از تعاونی های توسعه وعمران شهرستان را در راستای اجرای واقعی اصل 44 و واگذاری واقعی امور مردم به خودشان دانست که در قانون تعاونی های توسعه و عمران نیز به این موضوع اشاره شده است و دستگاه های اجرایی می توانند طرح ها و پروژه های قابل واگذاری را با ترک تشریفات (بر اساس ماده 5 قانون تاسیس  تعاونی های توسعه و عمران) به این تعاونی ها واگذار کنند. مدیرکل در این خصوص اضافه کرد : مسئولین باید با تاسی به اصل 44 قانون و فرمایشات مقام معظم رهبری در عمل نشان دهند که به مشارکت مردم در اقتصاد باور دارند.

شایان ذکر است که در استان گیلان 8 شرکت تعاونی توسعه و عمران  با 12276 عضو و سرمایه ای بالغ بر30 میلیارد ریال تاسیس شده است.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۱۳,۴۵۸
کلیدواژه ها: عباس علیزاده,تعاونی های توسعه و عمران,گیلان,تعاونی گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید