مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان بر الزام واگذاری طرح های عمرانی به تعاونی توسعه و عمران تاکید کرد

دیدار و گفتگو با فرماندار و نماینده مردم شهرستان فومن
عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با محسنی فرماندار و بهروزی فر نماینده مردم شهرستان فومن در مجلس شورای اسلامی در فرمانداری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: پنجشنبه 9 مرداد 99 عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با محسنی فرماندار و بهروزی فر نماینده مردم شهرستان فومن در مجلس شورای اسلامی در فرمانداری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در حوزه های اشتغال، تعاون و امور اجتماعی، توجه به جامعه کار و تلاش، کارگران و کارفرمایان و تعاونگران به ویژه تشکیل و ترویج تعاونی توسعه و عمران شهرستان را از اهم وظایف مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست.

علیزاده با اشاره به تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان فومن در سال گذشته، از مجموعه فرمانداری و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواست توجه ویژه ای به این تعاونی داشته باشند.

وی در ادامه بر الزام واگذاری طرح های عمرانی به تعاونی توسعه و عمران تاکید کرد و افزود: حداقل 10 درصد از زراعت چوب و طرح هایی نظیر آب بندان ها و سایر امور عمرانی شهرستان فومن باید به تعاونی توسعه و عمران واگذار شود، تا مردم شهرستان از مواهب اقتصادی آن برخوردار شوند.

علیزاده به جایگاه موفق بخش تعاون استان گیلان نسبت به سایر استان های کشور اشاره و افزود: استان گیلان هر سال در جشنواره تعاونی های برتر دارای چندین کرسی و جایگاه است که این امر نشان از عملکرد مناسب این حوزه دارد.

وی جایگاه شهرستان فومن را در زمینه رسیدگی به پرونده های هیات تشخیص و حل اختلاف مطلوب ارزیابی کرد و از رسیدگی به پرونده ها در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت روزانه خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تسهیلات روستایی و عشایری و تسهیلات مشاغل خانگی را موجب اشتغالزایی مردم شهرستان فومن دانست و با اشاره به  نقش شرکت های پیشران  افزود: شرکت های پیشران زمینه فعالیت و بازار فروش را برای فعالین حوزه مشاغل خانگی فراهم می کنند.

محسنی نیز در این دیدار به ظرفیت های شهرستان فومن در حوزه های مختلف اشاره و از حمایت همه جانبه مجموعه فرمانداری از شرکت های تعاونی شهرستان فومن خبر داد. وی در ادامه به جایگاه مطلوب شهرستان در زمینه زراعت چوب، نوغانداری، پرورش توت، کشت برنج و چای اشاره و افزود: تمام دستگاه های اجرایی باید با جدیت تمام به واحدهای تولیدی و شرکت های تعاونی شهرستان کمک کنند.

بهروزی فر نیز ضمن تشکر از زحمات مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان بر لزوم اجرای طرح های هدفمند اشاره و خواستار ارزیابی خروجی شرکت های تعاونی شد، وی ایجاد زمینه مناسب برای فروش تولیدات مشاغل خانگی را یکی از وظایف مهم دولت دانست.

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید