مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان ، بر توسعه بخش تعاون و تشکیل شتاب‌دهنده های صادراتی در منطقه آزاد انزلی تاکید کرد

اجرای تفاهم نامه ملی و استانی با سازمان منطقه آزاد,تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان
علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با روزبهان مدیرعامل منقطه آزاد انزلی در راستای اجرای دو تفاهم نامه ملی و استانی منعقد شده با سازمان منطقه آزاد و تشکیل شتاب دهنده های صادراتی در سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : دوشنبه 6 مرداد 99علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با روزبهان مدیرعامل منقطه آزاد انزلی در راستای اجرای دو تفاهم نامه ملی و استانی منعقد شده با سازمان منطقه آزاد و تشکیل شتاب دهنده های صادراتی در سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و گفتگو کردند.

   علیزاده در این نشست با اشاره به اهمیت دو تفاهم نامه مشترک ملی و استانی منعقد شده با سازمان منطقه آزاد افزود : با توجه به فعالیت های مهم و موثر در نظر گرفته شده در این تفاهم نامه نظیر :  افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد، تسهیل در ایجاد تعاونی ها در محدوده منطقه آزاد انزلی، مشارکت و همکاری در تأسیس تعاونی های نوع جدید و فراگیر ، بستر سازی برای ورود بخش تعاونی به فعالیت های اقتصادی و افزایش سهم تعاونی در اقتصاد ملی ، معرفی ظرفیت های منطقه آزاد انزلی به منظور سرمایه گذاری بخش تعاون، حمایت از تشکیل و گسترش شرکت های تعاونی جدید و دانش بنیان، تقویت نمایندگی اتاق تعاون در منطقه آزاد انزلی، معرفی متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی و روستایی به بانک های عامل، رسیدگی به حوادث ناشی از کار در منطقه و... باید با تلاش و تعامل متقابل جهت اجرایی شدن این تفاهم نامه ارزشمند بکوشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه کارآفرینی یکی از اهداف مهم مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان است افزود : تشکیل شتاب دهنده های صادراتی که نوعی کسب و کار فعال در حوزه صادرات است و از ایده‌های مرتبط با صادرات حمایت و با تامین سرمایه، آموزش و فضای کاری مناسب زمینه تجاری سازی ایده های صادراتی را مهیا می‌نماید، از اولویت های حوزه اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان است.

در همین راستا علیزاده و روزبهان در خصوص تشکیل شتاب دهنده صادراتی که با هماهنگی منطقه آزاد انزلی ، سه شرکت واجد شرایط جهت بررسی به منطقه آزاد اعلام شده بود بحث و تبادل نظر کردند.

گفتنی است در پایان و بنا به پیشنهاد مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان مقرر شد به منظور پرپایی نمایشگاه دایمی در حوزه محصولات صنایع دستی در منطقه آزاد انزلی هماهنگی های لازم به عمل آید.

 

دیدار از منطقه آزاد انزلی (3)

۷ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید