برگزاری جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست زارع، استاندار گیلان و با حضور عباس علیزاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان و سایر مدیران دستگاه های اجرایی در استانداری برگزار شد.
ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا,تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: شنبه 4 مرداد 99 جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست زارع، استاندار گیلان و با حضور عباس علیزاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان و سایر مدیران دستگاه های اجرایی در استانداری برگزار شد.

زارع در این جلسه با قدردانی از همکاری و همراهی خوب مردم فهیم و آگاه استان با برنامه‌ها، مصوبات و تصمیم‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا افزود: همچنان نیازمند تداوم این همکاری ها با رعایت دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک توسط آحاد جامعه و تشدید نظارت بر حسن اجرای این موضوع با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسب هستیم. وی با یادآوری مصوبه قانونی ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر ممنوع بودن برگزاری تجمعات گفت: دستورالعمل این ممنوعیت به شهرستان‌ها ابلاغ شده و به طور قطع باید در کنار انجام فعالیت‌های کسب و کار، تولید و اشتغال با رعایت توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، میزان مخاطرات و آسیب‌ها را کاهش دهیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به بازدید از واحدهای مهم صنعتی خصوصاً خط جدید تولید ماسک در یکی از واحدها در جریان سفر سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به گیلان اشاره و بر ضرورت افزایش تولید این محصول مورد نیاز مردم و لزوم دسترسی آسان اقشار مختلف استان تأکید کرد. وی ادامه داد: طی هفته گذشته 620 هزار ماسک برای توزیع به داروخانه‌ها تحویل شده ضمن آنکه گروه های مختلف نیز خود به تولید ماسک های پارچه ای اقدام می کنند این در حالیست که یک میلیون عدد ماسک سه لایه جراحی، نیاز حداقلی استان در هفته است که باید تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود.

وی به درنظرگرفتن پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به عنوان یکی از اقدامات بزرگ دولت در راستای حمایت از آن دسته از مستاجرانی که دارای حقوق ماهیانه ثابت بوده یا تحت حمایت نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا سازمان بهزیستی هستند، اشاره و خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی؛ افزایش نرخ اجاره بهای منازل مسکونی باید مطابق با نرخ تعیین شده باشد و لازم است نهادهای ذیربط نظارت ها را بر این مهم انجام و در صورت نیاز، برخورد کنند.

زارع همچنین به برگزاری مراسم معنوی دعای عرفه در پایان هفته جاری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در فضاهای باز یا بسته اشاره کرد و افزود: براساس مصوبه امروز ستاد ملی مدیریت کرونا، برگزاری مراسم‌های عزاداری ماه محرم در پنج روز پایانی دهه اول محرم و در ظرف زمانی دو ساعت انجام می‌گیرد و ضمانت اجرای آن با بانیان، هیأت‌های امنای مساجد، هیأت‌ها و حسینیه‌ها است و پس از ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارتی توسط کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی، کارگروهی ذیل ستاد استانی بر حسن اجرای آنها با محوریت اداره کل تبلیغات اسلامی نظارت خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در گیلان حفظ سلامت مردم و برگزاری مراسم محرم را در کنار یکدیگر دارای اهمیت دانست و گفت: پوشش زنده مراسم‌های ایام عزاداری دهه اول محرم توسط شبکه‌های ملی و استانی به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، گسترده‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود. وی به توزیع نذورات در دهه محرم اشاره کرد و گفت: بخشی از نذورات مربوط توزیع اقلام میان نیازمندان و بخش دیگر از طریق طبخ غذا و برپایی سفره‌های نذری است که باتوجه به شرایط امسال و ضرورت حفظ سلامت مردم در کنار تقیدات دینی، براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، برپایی سفره نذری ممنوع بوده و صرفاً امکان توزیع در ظرف‌های دربسته وجود دارد.

استاندار گیلان همچنین از ممنوعیت توزیع اقلام به صورت فله‌ای در ایستگاه‌های صلواتی خبر داد و گفت که صرفاً امکان توزیع اقلام به صورت بسته‌بندی استاندارد و بهداشتی وجود دارد.

وی به شهید خدمت محسوب شدن کادر درمان درگیر با این بیماری پس از مجوز رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه امروز ستاد ملی افراد دیگری که در بخش مراقبت‌های ویژه به بیماران کرونایی خدمات رسانی کرده اند نیز شهید خدمت محسوب می‌شوند و متولی این بخش از این پس، بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهد بود.

1

برگزاری جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان  

۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۱۲,۴۳۰
کلیدواژه ها: بیماری کرونا,استاندار گیلان,عباس علیزاده

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید