مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان از تشکیل ستاد توسعه شهرستان شفت خبر داد

علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به همراه تحویلداری مدیر تعاون استان به منظور هم اندیشی در راستای توسعه شهرستان شفت با محوریت تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران با موسوی فرماندار و لطیفی رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شفت در فرمانداری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
توسعه شهرستان شفت,تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: چهارشنبه ۱ مرداد ۹۹ علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به همراه تحویلداری مدیر تعاون استان به منظور هم اندیشی در راستای توسعه شهرستان شفت با محوریت تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران با موسوی فرماندار و لطیفی رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شفت در فرمانداری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در ابتدا ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه ذی الحجه و خجسته سالروز پیوند آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها و تشکر از برگزاری این نشست ابراز داشت: با توجه به ظرفیت بالای شهرستان شفت در حوزه گردشگری و تولیدات محصولات کشاورزی و دامپروری؛ عنوان شهرستان محروم یا کمتر توسعه یافته  برای این شهرستان زیبنده نیست و باید با تدبیر و برنامه ریزی جهت توسعه زمینه حضور سرمایه گذاران در شهرستان شفت را فراهم کنیم.

مدیرکل با بیان اینکه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آماده هرگونه همکاری و مساعدت در حوزه عملکرد و فعالیت های خود در راستای کمک به بهبود وضعیت این شهرستان است از تشکیل ستاد توسعه شهرستان شفت خبر داد.

علیزاده با اشاره به بیان مقام معظم رهبری که تعاون چشمه جوشان اشتغال است، افزود: حوزه تعاون و تشکیل شرکت های تعاونی بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان تعامل و استفاده از ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای را در راستای آموزش های راهبردی برای مدیران شرکت های تعاونی و نهادینه کردن فرهنگ خرد جمعی و کار گروهی ضروری دانست و بر لزوم این تعامل تاکید کرد.

وی افزود : ثبت و تشکیل تعاونی های توسعه و عمران به جهت حوزه فعالیت وسیع و نقش موثر در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال یکی از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

علیزاده در ادامه ضمن تشریح نحوه تشکیل، ثبت و فعالیت های شرکت تعاونی توسعه و عمران گفت : تا کنون در ۸ شهرستان استان گیلان این شرکت به ثبت رسیده است که باید تا پایان دولت با تلاش مضاعف در سایر شهرستان های استان نیز شرکت تعاونی توسعه و عمران به ثبت برسد.

وی با بیان اینکه ثبت و تشکیل به تنهایی کافی نیست، خاطر نشان کرد: باید با همکاری و تعامل با دیگر دستگاه های اجرایی و حمایتی زمینه فعالیت برای  شرکت تعاونی توسعه و عمران که حایز اهمیت است در شهرستان ها  فراهم شود.

مدیرکل در همین راستا خواستار تسریع بخشیدن در روند تشکیل این شرکت تعاونی در شهرستان شفت شد و نقش فرمانداری، بخشداری و دهیاری ها را در تبیین و ایجاد انگیزه برای عضوگیری و تحقق این امر  بسیار ضروری و موثر عنوان کرد.

علیزاده همچنین تشریح طرح کارورزی برای کارفرمایان و اجرای آن، در اولویت قراردادن شهرستان شفت برای تخصیص تسهیلات روستایی و عشایری برای طرح های  ناتمام و پشتیبان و همچنین حمایت از طرح ها و ایده های نو و خلاقانه را از دیگر اقدامات مهم برای توسعه شهرستان شفت بیان کرد.

مدیرکل در ادامه با اشاره به تفاهم نامه مشترک منعقد شده با سازمان بهزیستی در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار از تخصیص تسهیلات جهت تشکیل شرکت تعاونی و بهره مندی از دیگر مزایای این تفاهم نامه مشترک خبر داد.

وی با اشاره به مجموعه اقدامات در نظر گرفته شده و همکاری با فرمانداری و سایر دستگاه های اجرایی  شهرستان شفت؛ ابراز امیداوری کرد تا در آینده نزدیک شاهد توسعه و رونق اقتصادی در این شهرستان باشیم.

موسوی نیز در پایان ضمن تشکر از حضور علیزاده در  شهرستان شفت گفت: با توجه به حوزه وسیع فعالیت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ظرفیت های بالای شهرستان شفت می توانیم با تعامل مشترک در جهت رفع موانع و مشکلات موجود و توسعه این شهرستان گام برداریم.

۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۱۲,۰۱۴
کلیدواژه ها: تعاون، کار و رفاه اجتماعی,توسعه شهرستان شفت,فرماندار
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید