حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در جلسه رسیدگی به مشکلات تعاونی های توسعه و عمران شهرستان رشت

جلسه رسیدگی به مشکلات شرکت تعاونی های توسعه و عمران شهرستان رشت با حضور عباس علیزاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، رنجکش مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری و فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت و همچنین رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت در سالن تدبیر اداره کل برگزار شد.
رسیدگی به مشکلات تعاونی های توسعه و عمران شهرستان رشت,تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: چهارشنبه 1 مرداد 99 جلسه رسیدگی به مشکلات شرکت تعاونی های توسعه و عمران شهرستان رشت با حضور عباس علیزاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، رنجکش مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری و فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت و همچنین رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت در سالن تدبیر اداره کل برگزار شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در ابتدا ضمن تشکر از حضور مقام عالی دولت در شهرستان رشت و مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری به جهت همراهی و حضور در جلسه رسیدگی به مشکلات تعاونی های توسعه و عمران شهرستان رشت، ابراز داشت: باید با تلاش و کوشش در ثبت و به ثمر رسیدن تعاونی های توسعه و عمران و ترویج فرهنگ تعاون کوشا باشیم.

وی تعداد شرکت های تعاونی توسعه و عمران ثبت شده در استان گیلان را 8 مورد اعلام و از روند اجرایی ثبت 2 شرکت تعاونی دیگر خبر داد و تصرح کرد: شرکت های تعاونی توسعه و عمران می توانند با همکاری فرمانداری ها در تمام شهرستان ها به فعالیت‌های عمرانی و آبادانی بپردازند.

علیزاده تشکیل تعاونی توسعه عمران در تمام شهرستان های استان گیلان را از برنامه های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان دانست و افزود : روسای ادارات شهرستانی موظف شده اند تا پایان دولت در تمام شهرستان ها تعاونی توسعه و عمران را تشکیل داده تا ضمن استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های بخش خصوصی مردم بتوانند از مواهب اقتصادی این شرکت های تعاونی بهره مند شوند.

وی در خصوص واگذاری فعالیت های عمرانی و گردشگری به شرکت های تعاونی توسعه و عمران، افزود: خدمات قابل واگذاری دولت با توجه به نثر صریح قانون باید با ترک تشریفات به این شرکت ها داده شود و در طرح هایی نظیر زراعت چوب، آب بندان ها، پارک های جنگلی، طرح های سالم سازی دریا و پروژه های نیمه تمام دولت می توان از ظرفیت های تعاونی های توسعه و عمران استفاده کرد.

علیزاده شرکت های تعاونی توسعه و عمران را پیشانی بخش تعاون استان گیلان دانست و افزود: با توجه به سهامداری بیش از 5 هزار نفر در شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت، از مقام عالی دولت در این شهرستان تقاضا داریم تا با رایزنی با دستگاه های متولی بخشی از طرح های قابل واگذار را به تعاونی های توسعه و عمران شهرستان واگذار کنند.

در پایان مقرر شد به جهت ایجاد وحدت رویه در انجام امور توسعه و عمران شهرستان رشت کمیته ای در فرمانداری این شهرستان تشکیل و دستگاه های اجرایی نیز با حضور در این کمیته به پیشرفت اهداف این شرکت تعاونی کمک های مقتضی را ارائه کنند.

۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۱۱,۹۷۲
کلیدواژه ها: تعاونی های توسعه و عمران,شهرستان رشت,عباس علیزاده,سرمایه گذاری,فرماندار
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید