جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید,تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان
جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست زارع استاندار گیلان و با حضور علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: چهارشنبه 18 تیر 99 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست زارع استاندار گیلان و با حضور علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در استانداری برگزار شد.

در این جلسه زارع با تأکید بر اینکه برای بانک ها، تکلیف واگذاری حداقل 30 درصد از واحدهای تحت تملیک را تا پایان سال تعیین کرده ایم، افزود: وظیفه بانک ها، بنگاه داری نیست و در این شرایط دشوار اقتصادی، همه بانک ها به فروش اموال مازاد خود موظف شده اند.

وی ادامه داد: با توجه به تجربه ناموفق برخی واگذاری ها در قالب خصوصی سازی در سال های گذشته، تأکید داریم در واگذاری ها حقوق حقه کارگران، تداوم تولید و اشتغال مدنظر قرار گیرد.

استاندار گیلان اضافه کرد: بخش خصوصی توانمند برای خرید و اداره بنگاه های تحت تملیک در استان وجود دارد که ترجیح ما بر استفاده از نیروهای بومی توانمند در واگذاری هاست.

زارع با بیان اینکه سیاست استان عدم تعطیلی بنگاه های اقتصادی در حال فعالیت است، گفت: از بانک هایی که در استان مدیریت بنگاه ها را بر عهده دارند، انتظار داریم برنامه مشخص خود را برای سرمایه‌گذاری یا واگذاری واحدها و نیز تعیین تکلیف بدهی خود به دستگاه های خدمات رسان ارائه دهند.

گفتنی است در این جلسه که دکتر زالی دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور نیز حضور داشت؛ به مشکلات هشت واحد تولیدی بزرگ مربوط به شرکت های سرمایه گذاری بانک ها و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) رسیدگی و برای رفع موانع فعالیت این واحدها مصوباتی تعیین شد.

1

۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید