برگزاری جلسه هیات فنی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی,تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان
اولین جلسه هیات فنی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان، با حضور علیزاده، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، باستی، رییس پارک‌ علم و فناوری، رحیمی، رئیس کانون کارآفرینی، نصرتی مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل در سالن تدبیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: دوشنبه 16 تیر 99 اولین جلسه هیات فنی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان، با حضور علیزاده، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، باستی، رییس پارک‌ علم و فناوری، رحیمی، رئیس کانون کارآفرینی، نصرتی مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل در سالن تدبیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان برگزار شد.

علیزاده در این جلسه تقویت همکاری با دستگاه های اجرایی را از راهکارهای موثر در شبکه سازی و هم افزایی با نهادهای متولی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی دانست و اظهار کرد:  با توجه به تخصص، تجربه و دانش بالای اعضای کمیته فنی، قطعاً تصمیمات اتخاذ شده، می تواند فضای کارآفرینی استان را متحول کند.

وی کارآفرینی را نیاز جامعه امروز و از الویت های اصلی دستگاه های اجرایی و اقتصادی استان به جهت ”جهش تولید" دانست.

در ادامه نصرتی، گزارش کاملی درخصوص ساختار مرتبط با فرآیند کارآفرینی در بخش معاونت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه و تصریح کرد: حوزه مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کل به منظور اجرای برنامه های وزارت متبوع و در راستای بهره مندی از همه ظرفیت های موجود استان، علاوه بر اقدامات تکلیفی خود در قالب برنامه های سالانه، اقدام به برقراری ارتباط با سایر سازمان ها و دستگاه های اجرایی از جمله پارک علم و فناوری، دانشگاه، اداره کل محیط زیست، اداره کل ورزش و جوانان، استانداری، منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، کمیته امداد امام (ره)  و ... در قالب عقد تفاهم نامه و مشارکت در اجرای رویدادها و برنامه های مرتبط کرده است.

وی لزوم همکاری بین دستگاه ها و سازمان ها را به خصوص در شناسایی ظرفیت ها، فعالیت ها و اقدامات مشابه امری ضروری و ایجاد بانک اطلاعاتی منسجم و ارتباطات موثر با همه فعالان زیست بوم کارآفرینی حوزه عملکرد، را در هم افزایی اقدامات بین دستگاهی مرتبط، موثر دانست.

در انتها مومنی، رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان ، درخصوص برنامه ها و اقدامات انجمن صنفی کارفرمایی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان گزارش جامعی ارائه کرد و پرونده‌های پنج مرکز جهت تمدید مجوز، دو تقاضا درخصوص تاسیس مرکز شتابدهی و یک درخواست نیز درخصوص تاسیس کافه کارآفرینی در شهرستان رشت، مورد بررسی قرار گرفت.

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید