مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در گفتگوی ویژه خبری از شرایط و نحوه پرداخت تسهیلات به مشاغل رسمی و غیر رسمی آسیب دیده از کرونا خبر داد

گفتگوی ویژه خبری,نحوه پرداخت تسهیلات,مشاغل رسمی و غیر رسمی, کرونا
علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران از صدا و سیمای مرکز گیلان به شرایط و نحوه پرداخت تسهیلات به مشاغل رسمی و غیر رسمی آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: یکشنبه 15 تیر 99 علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران از صدا و سیمای مرکز گیلان به شرایط و نحوه پرداخت تسهیلات به مشاغل رسمی و غیر رسمی آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

علیزاده در این گفتگو از سهم 1120 میلیاد تومانی استان گیلان از تسهیلات تخصیصی به واحدهای حقیقی و حقوقی آسیب دیده از کرونا خبر داد.

مدیرکل با اشاره به رسته های چهارده گانه دریافت تسهیلات حمایتی افزود: تعیین تکلیف دریافت تسهیلات پس از 15 روز از زمان ثبت نام متقاضی انجام می شود و بعد از ثبت نام متقاضیان به دستگاه های صادر کننده مجوز ارجاع و در صورت تایید به 17 بانک عامل معرفی می شوند.

علیزاده به تشکیل 4595 پرونده اشاره کرد و افزود: این تعداد پرونده شامل 11838 شغل می شود ، و مجموع تسهیلات درخواستی این واحد های آسیب دیده 135 میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: بیشترین ثبت نام مرتبط با مشاغل راه و شهرسازی است و مشاغل مرتبط با سازمان صنعت و معدن در جایگاه دوم قرار دارد.

علیزاده همچنین به تخصیص تسهیلات 8 میلیون تومانی برای مشاغل غیر رسمی اشاره کرد و افزود: تسهیلات حمایتی دولت به بنگاه های آسیب دیده دو بخش است و دولت برای مشاغل غیر رسمی و غیربیمه ای نیز تسهیلات حمایتی در نظر گرفته است که در روزهای آتی اطلاع رسانی می شود.

وی اضافه کرد: تسهیلات حمایتی برای مشاغلی که به دستور دولت تعطیل شدند 16 میلیون تومان، مشاغل متاثر از ویروس کرونا که به صورت اختیاری و بر اساس شرایط پیش آمده فعالیت خود را متوقف کردند 12 میلیون و رانندگان نیز  6 میلیون تومان تعیین شد که بازپرداخت این تسهیلات  24 ماه با دوره تنفس سه ماهه است که از مهر ماه سال جاری آغاز می شود.

مدیرکل با اشاره به شروط هشت گانه دولت در پرداخت این تسهیلات افزود : سه شرط اصلی شامل عدم تعدیل نیروی کار، عدم دریافت بیمه بیکاری و عقد قرارداد با نیروی کار بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه 98 و تعهد حفظ آن حداقل تا پایان 99 از شروط هشت گانه این طرح توسط دولت حذف شد.

علیزاده در ادامه افزود: دستفروشان و کارگرانی که شامل رسته های چهارده گانه بوده و از طرف دستگاه اجرایی مربوطه مورد تایید باشند، مشمول دریافت تسهیلات مرحله دوم (شامل افراد بیمه نشده) می شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تلاش جمعی استان بر این است که با کمک دستگاه‌های اجرایی و بخش غیردولتی اعم از اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون این اعتبارات به نحو مناسب جذب شود و چنانچه این اعتبارات توسط استان گیلان جذب نشود به سایر استان ها تخصیص می یابد.

جهت مشاهده کامل این گفتگو کلیک نمایید

۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید