برگزاری جلسه شورای سالمندان با حضور مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

برگزاری جلسه شورای سالمندان  با حضور مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان
جلسه شورای سالمندان به منظور بررسی و رسیدگی وضعیت سالمندی استان، با حضو زارع استاندار گیلان، علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سایر مدیران استان در استانداری برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: 8 تیر 99 جلسه شورای سالمندان به منظور بررسی و رسیدگی وضعیت سالمندی استان، با حضو زارع استاندار گیلان، علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سایر مدیران استان در استانداری برگزار شد.

در این جلسه علیزاده به ارایه گزارش از عملکرد کمیته های امور رفاهی ، حقوقی و کمیته تخصصی فرهنگی در حوزه آموزش و پژوهش پرداخت.

وی در ادامه  اهم برنامه کمیته های مذکور را به شرح ذیل اعلام کرد:

* برگزاری ورزش های همگانی و تربیت مربی ورزش در حوزه ورزش سالمندان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان

* انجام پژوهش های کاربردی در این حوزه با همکاری و حمایت سایر دستگاه ها

* تشکیل و توسعه بنیاد فرزانگان متشکل از بازنشستگان و سالمندان ،با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی

* تقدیر از سالمندان و بازنشتگان کارآفرین و فعال در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی و بهره مندی از تجارب آنان در عرصه های مختلف

سپس استاندار گیلان  با بیان اینکه طبق تحقیقات انجام شده؛ کشورهای موفق در حوزه سالمندی در گام نخست نسبت به اصلاح نگرش‌های جامعه در زمینه سالمندی اقدام کرده‌اند ، افزود: لازم است در زمینه ارتقاء جایگاه و منزلت سالمندان، فرهنگ سازی شود و نخبگان و گروه های مرجع ، جامعه را به سمت پویایی و با نشاط نگه داشتن این قشر هدایت کرده و نگذارند سالمندان در حاشیه مناسبات اجتماعی قرار گیرند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در سیاست های ابلاغی جمعیت و همچنین در سیاست‌های کلی خانواده، مسئله سالمندان را مورد توجه و تاکید قرار داده‌اند و رویکرد دولت تدبیر و امید در راستای کرامت‌ بخشی و عزتمندی سالمندان؛ برای تقویت نظام‌های حمایتی و هم‌چنین کمک به صندوق‌های بازنشستگی و اجرای طرح تحول سلامت که خدمات بهداشتی را برای سالمندان ارتقاء داد؛ اهتمام ورزیده است.

زارع ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان را مستلزم بهره مندی از نظام بهداشت و درمان اثربخش، کارآمد و هدفمند خواند و گفت: با وجود بسیاری از تنگناهای نظام درمان و سلامت کشور، در جریان شیوع ویروس کرونا سالمندان در برنامه های حمایتی دولت بودند حال اینکه بسیاری از دولت های غربی در الگوهای مقابله با کرونا ، نسبت به این قشر بی توجهی نشان دادند.

وی همچنین بر لزوم ارائه آگاهی بخشی های لازم به سالمندان برای رعایت توصیه های خودمراقبتی و بهداشتی  تأکید کرد و گفت: دانشگاه گیلان در قالب یک کار پژوهشی؛ نیازهای اجتماعی و اقتصادی سالمندان در جوامع شهری و روستایی را مورد بررسی و نیز ارائه راهکار قرار دهد.

322

۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید