مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان؛ باید از ایده های نو و خلاقانه حمایت شود

باید از ایده های نو و خلاقانه حمایت شود
علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان به همراه مدیر اشتغال و رییس کارآفرینی اداره کل در راستای حمایت از ایده های نو و خلاقانه جهت ایجاد مشاغل جدید و پایدار از کارخانه نوآوری در شهرستان رشت بازدید کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان:  علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به همراه مدیر اشتغال و رییس کارآفرینی اداره کل از کارخانه نوآوری در شهرستان رشت بازدید کرد.

علیزاده در این بازدید بر حمایت از ایده های نو و خلاقانه جهت ایجاد مشاغل جدید و پایدار تاکید کرد و مسیر رقابت با سایر کشور ها را در عملیاتی کردن طرح های کارآفرینانه و جدید دانست.

مدیرکل با بیان اینکه سیاست های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در راستای حمایت و اجرایی شدن مشاغل جدید است افزود : هوش و ذکاوت جوانان ایرانی در دنیا شناخته شده است اما در سال های اخیر به علت شرایط مختلف، به نحوه شایسته از ظرفیت و فکر علمی جوانان حمایت نشده است.

 وی در شرایط کنونی همکاری و همفکری همگانی را در راستای کمک و حمایت ازجوانان نخبه و پیاده سازی  ایده های نو و خلاقانه را که زمینه ساز مشاغل جدید است ؛ ضروری عنوان کرد.

علیزاده در پایان برای مدیر و جوانان نخبه و فعال کارخانه نوآوری استان گیلان آرزوی موفقیت کرد و از آمادگی کامل مجموعه بزرگ تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان برای رفع موانع و تسهیل گری در پیشبرد اهداف این کارخانه خبر داد.

گفتنی است کارخانه نوآوری، بستری است که در آن، بسیاری از ابزارها و منابع مورد نیاز کارآفرینی شامل زیرساخت ها، مربیان و مشاوران، سرمایه گذاران ریسک پذیر، شتاب دهنده ها، خدمات دهندگان به استارتاپ ها و کسب و کارها و به نوعی بازیگران اصلی اکوسیستم کارآفرینی را در یک فضا گرد هم می آورد که برای راه اندازی و توسعه کسب و کار مورد نیاز است.

هدف از راه اندازی کارخانه های کسب و کار، تجمیع منابع، تسهیل رشد کسب و کارها و افزایش شانس موفقیت آنهاست.

کارخانه نوآوری فضایی است که در آن مراکز رشد، شتاب دهنده ها، پارک های علم و فناوری،شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر ، شرکت های بزرگ فناوری، فضاهای اشتراک کاری، ارائه دهندگان خدمات به کسب و کارها و استارتاپ ها از آن منتفع گردیده و علاوه بر ایجاد اتصال حلقه‌های بازیگران اکوسیستم کارآفرینی، ایجاد اشتغال پایدار و مولد را به همراه خود خواهد داشت.

کارخانه نوآوری شهرستان رشت نیز به عنوان اولین مرکز در استان گیلان و سومین مرکز در کل کشور ،زیر نظر معاونت علمی ریاست جمهوری و با همکاری پارک علم و فناوری برای خلق و توسعه فناوری‌های نوین مبتنی بر مزیت‌های منطقه‌ایی و دانش‌بنیان کردن اقتصاد فعالیت می کند.

 

۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید