واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در سامانه کارا ثبت نام کنند؛ بانک های عامل پس از تکمیل مدارک حداکثر ظرف یک هفته تسهیلات کرونا را واریز کنند

تسهیلات حمایتی دولت
سومین جلسه کارگروه اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان روز سه شنبه 27 خرداد ساعت 17 عصر به ریاست استاندار گیلان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : سومین جلسه کارگروه اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان روز سه شنبه 27 خرداد ساعت 17 عصر به ریاست استاندار گیلان تشکیل شد.

در این جلسه عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با تشریح شرایط دریافت تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا، گفت : این تسهیلات شامل 14 رسته شغلی که بیشترین آسیب را از شیوع کرونا متحمل شده و دارای لیست بیمه درقالب کارفرمایی و خویش فرمایی هستند، می شود.

مدیرکل با اشاره به شناور بودن جذب این تسهیلات برای استان ها، افزود : از کلیه مشاغلی که شرایط دریافت این تسهیلات در استان گیلان را دارا می باشند با اطلاع رسانی در رسانه های دیداری و شنیداری از جمله صدا و سیما و همچنین برگزاری جلسات مکرر توجیهی تقاضا کردیم هرچه سریعتر با ثبت نام در سامانه کارا به آدرس الکترونیکی  kara.mcls.gov.ir  مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی همچنین از کلیه دستگاه های صادر کننده مجوز 14 رسته شغلی تقاضا کرد هر چه سریعتر نسبت به اطلاع رسانی و معرفی سامانه کارا به مشاغل آسیب دیده، در روند اطلاع رسانی برای بهره‌مندی واحد های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا کمک نمایند.

علیزاده با اشاره به مبلغ دریافتی واحد های آسیب دیده، اذعان کرد: کسب و کارهای آسیب دیده تعطیل شده با دستور مستقیم دولت (مانند استخر، رستوران و غیره) به ازای هر بیمه شده مبلغ 160 میلیون ریال و کسب و کارهایی که به جهت ماهیت خدمات و حفظ سلامتی نیروهای کاری خود فعالیت را متوقف کرده بودند، به ازاء هر بیمه شده مبلغ 120 میلیون ریال با نرخ تسهیلات 12 درصد با دوره تنفس 3 ماه و بازپرداخت 2 ساله دریافت خواهند کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، تعداد ثبت نام شدگان در سامانه تسهیلات کرونا را 9610 عنوان کرد که از این تعداد 5395 بنگاه اقتصادی با 11857 نیروی کار و نیز  تعداد 4215 نفر نیز  بعنوان راننده  در سامانه مذکور ثبت نام کرده اند. وی همچنین تعداد معرفی شدگان به دستگاههای اجرایی را 3502 نفر با اشتغال 7351 نفر عنوان کرد و افزود : تاکنون تعداد  3564 طرح با اشتغال 7477 به سیستم بانکی معرفی شد که در مسیر دریافت این تسهیلات از شعب معرفی شده خود می باشند.

در پایان مدیرکل با تاکید بر سرعت پرداخت مبلغ واریزی برای مشاغل آسیب دیده، افزود : بانک های عامل طبق شیوه نامه مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت موظف هستند که حداکثر ظرف مدت یک هفته از زمان مراجعه واحد کسب و کار  و تکمیل مدارک و مستندات لازم، نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

11

۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید