برگزاری جلسه کمیته فنی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان گیلان

برگزاری جلسه کمیته فنی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان گیلان
اولین جلسه کمیته فنی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان گیلان به ریاست علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در سالن تدبیر اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹ اولین جلسه کمیته فنی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان گیلان به ریاست علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در سالن تدبیر اداره کل برگزار شد.

در این جلسه در خصوص بررسی آخرین وضعیت عملکرد بانک‌ها از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری ابلاغ شده، پالایش و بازبینی طرح های موجود در سیستم بانکی طبق مصوبات کمیته فنی استان و نیز مشکلات عدم پرداخت تسهیلات به این طرح‌ها بحث و گفتگو شد.

در ابتدای جلسه علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری تاکید و در ادامه طبق گزارش ارائه شده، عملکرد بانک های عامل و دستگاه های اجرایی در زمینه جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری مطلوب دانست و افزود: انتظار می رود به طرح هایی که تاکنون تسهیلات دریافت نکرده اند، پس از بررسی و در صورت واجد شرایط بودن و تامین اعتبار لازم، از محل اعتبارات مذکور تسهیلات پرداخت شود.

وی در خصوص ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در سامانه کارا افزود: در سال گذشته به جهت ایجاد فرصت برای ثبت نام متقاضیان در سامانه کارا طی نامه نگاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرصت مجددی برای ثبت نام متقاضیان ایجاد شد تا از این طریق بتوانند درخواست خود را به جهت دریافت تسهیلات اشتغال ‌زایی ثبت و یا اصلاح کنند.

علیزاده با اشاره به بازدید از ۲۰۷۳ طرح در سال ۹۸ افزود: این بازدید ها در سال 99 نیز ادامه دار است و باید از قابلیت های استان استفاده شود تا جذب منابع موثر و هدفمند صورت گیرد.

نصرتی مدیر اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن ارائه گزارشی در خصوص نحوه پرداخت تسهیلات مرحله پنجم اشتغال روستایی و عشایری ابراز داشت: تسهیلات این مرحله بیشتر در قالب متمم است و طرح های قبل از سال 1398 که در سیستم بانکی عقد قرار داد شده، اما موفق به اتمام طرح های خود نشده اند، می توانند با مراجعه به شعب بانکی مورد نظر، نسبت به درخواست متمم خود اقدام کنند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید