استاندار گیلان: حفظ نیروهای کارگری در ایام شیوع کرونا، ستودنی است

استاندار گیلان: حفظ نیروهای کارگری در ایام شیوع کرونا، ستودنی است
استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت استمرار حمایت از کارآفرینان و کارفرمایان گفت: حفظ نیروهای کارگری در ایام شیوع کرونا با وجود شرایط دشوار اقتصادی، در کنار داشتن اجر معنوی، به عنوان رویکردی در راستای توسعه اقتصادی ستودنی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در نشست با اعضای کانون کارفرمایی استان افزود: با توجه به نقش اثرگذار  کانون کارفرمایان ؛ این کانون می تواند مشاور خوبی برای پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه ای در اقتصاد استان بویژه در حوزه فعالیت های بخش خصوصی باشد و باید از این ظرفیت متناسب با تخصص‌های موجود که حاصل تجارب ارزنده است، بهره بیشتری بگیریم.

وی با اشاره به اینکه دولت خود را در کنار کارفرمایان می بیند و همواره برای حمایت از بخش خصوصی اهتمام دارد، خاطرنشان کرد: تقویت فعالان این بخش علاوه بر شفاف سازی اقتصاد توسعه‌ای، زمینه ساز رشد آنها و نیز ابهام زدایی از اقتصاد کشور خواهد بود .

وی ادامه داد:  باتوجه به اینکه کشورهای توسعه یافته براساس این رویکرد موفق بوده اند؛ معتقدم همه نهادها و دستگاه ها باید زمینه تشویق عمومی به سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و بهبود محیط کسب‌وکار را با همکاری انجمن‌هایی همچون کانون کارفرمایی فراهم سازند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در تعیین دستمزد نیز رویکرد دولت صرفا یکجانبه نیست بلکه معتقد است باید با تعامل میان همه گروه های کارگری و کارفرمایی اجماع و توافق حاصل شود، گفت: صرفنظر از اینکه این مهم تا چه میزان توانسته رضایت دو طرف را جلب کند؛ نفس شکل گیری این اجماع و توافق، ستودنی و ارزنده است چراکه حمایت از پویایی کارفرما باعث می‌شود تا کارگر با قوت به کار خود ادامه دهد.

زارع افزود: در جلسات متعدد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، پیوسته توجه به کارفرمایان در دستور کار  است  و تسهیلات لازم باید مطابق با فرآیندهای قانونی اعطا شود و در سال جاری نیز ضمن استمرار این روند،  اهتمام لازم برای تحقق جهش تولید صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان جهش تولید را یکی از مولفه های تحکیم و تقویت پایه های اقتصاد ملی عنوان و تحقق آن را نیازمند تعامل و هم افزایی با بخش خصوصی دانست و اظهار کرد: یکی از جلوه های این هم فکری را در جریان فراگیری ویروس منحوس کرونا در کشور و البته استان گیلان شاهد بودیم .

وی خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی با هدایت و مدیریت کارفرمایان دلسوز و متعهد، با وجود تنگناهای مالی، نگذاشتند فرآیند تولید متوقف شود و عده ای نیز با درک شرایط زمانه و مسئولیت پذیری، در راستای رفع نیاز عمومی به یک کالا، نسبت به تغییر خط تولید واحد خود اقدام کردند.

وی به اختصاص اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی به واحدهای اقتصادی آسیب دیده از بیماری کرونا توسط دولت اشاره و اضافه کرد: در راستای حمایت از فعالان اقتصادی تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده که تأکید کرده‌ام در شناسایی واحدها و اعطای تسهیلات دقت شود تا منابع حمایتی به افراد مستحق اختصاص یابد.

 زارع افزایش کیفیت کالا و ارائه خدمات در مشاغل مختلف را نیز جزو انتظارات خود از کارفرمایان و صاحبان صنایع و حرف عنوان و تصریح کرد: حمایت از کارآفرینان، کارفرمایان، ثروت و سرمایه بومی همچون استفاده از نیروهای بومی استان در مناصب مدیریتی اولویت ماست.

وی با اشاره به نگاه ارزشمند اجتماعی بسیاری از کارفرمایان و اقدامات حمایتی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه گفت: علیرغم مشکلات اقتصادی موجود بسیاری از فعالان اقتصادی با تأکید رهبر معظم انقلاب در  راستای کمک‌های مومنانه به نیازمندان همچون مشارکت فعالانه در آزادسازی زندانیان ناشی از جرائم غیرعمد، گام های موثری برداشتند.

بر اساس آخرین آمار، تامین اجتماعی استان گیلان افزون بر ۴۲۳ هزار بیمه شده اصلی دارد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۳:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید