برگزاری جلسه کارگروه اقتصادی و اشتغال استان گیلان با حضور مدیرکل

برگزاری  جلسه کارگروه اقتصادی و اشتغال استان گیلان با حضور مدیرکل
جلسه کارگروه اقتصادی و اشتغال استان گیلان با ریاست زارع استاندار، علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و دیگر مسئولین و مدیران استانی در استانداری گیلان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: چهارشنبه 3 اردیبهشت 99 جلسه کارگروه اقتصادی و اشتغال استان گیلان با ریاست زارع استاندار، علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و دیگر مسئولین و مدیران استانی در استانداری گیلان برگزارشد.

در این جلسه علیزاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گیلان ، به ارایه گزارش  از وضعیت سرمایه‌گذاری و اشتغال استان پرداخت.

وی در بخش اول  سخنان خود به نحوه توزیع اعتبارات 6510 میلیارد ریالی حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری بر اساس عملکرد بانک‌های عامل، دستگاه‌های اجرایی، شهرستان‌ها، رسته‌های اخذ کننده تسهیلات اشاره کرد. دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گیلان در ادامه  ضمن تشریح تسهیلات اشتغال فراگیر (تکاپو) بر اساس 5875 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی، به آخرین وضعیت عملکرد بانکی، دستگاهی و شهرستانی جذب این اعتبارات پرداخت.

 علیزاده همچنین به وضعیت جذب اعتبارات مربوط به نهادهای حمایتی شامل (کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی) به مبلغ 1222 میلیارد ریال و همچنین 70 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی بابت توسعه کسب و کارهای خانگی اشاره کرد.

در ادامه مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، با اشاره به الزامات، اولویت‌ها و پیشنهادهای جذب موثر اعتبارات مرحله پنجم روستایی و عشایری بر لزوم تعیین تکلیف طرح‌های موجود در موسسات عامل حداکثر در هفت روز آینده و انعکاس میزان اعتبار مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی برای طرح‌های تکمیلی و نیمه تمام حداکثر تا 10 روز آینده را مورد تاکید قرار داد.

 وی همچنین به الزامات و نحوه اولویت‌بندی طرح‌های قابل معرفی اشاره کرد که از جمله می‌توان به دار بودن پیشرفت فیزیکی بالا، نیمه تمام و مشمول دریافت متمم بودن و مصوب بودن در سیستم بانکی اشاره کرد.

علیزاده در بخش پایانی بیانات خود به لزوم تخصیص منابع در سال جاری بر اساس اولویت‌های استانی، زنجیره‌های ارزش، پایداری و تاب‌آوری کسب و کارها، ارتقای اثربخشی جذب منابع مشاغل خانگی با هدایت منابع به سمت پیشران‌های اصلح، ارتقای توان دانشی بدنه کارشناسی از رویکردهای نوین تامین مالی و در کانون توجه قراردادن شهرستان شفت به عنوان شهرستان عدم برخوردار در صدور مجوزهای فعالیتی و هدایت منابع اشاره کرد.

در ادامه استاندار گیلان نیز با تأکید بر ضرورت توجه بیشتر به موضوع سرمایه‌گذاری داخلی باتوجه به ظرفیت های استان، گفت: باید تلاش های مضاعفی صورت گیرد و اگر مدیری نتواند با برنامه‌های تعیین شده انتظارات قانونی را برآورده کند، فرد فعالتر و با انگیزه جایگزین او می شود.

وی با اشاره به اقدامات مناسب صورت گرفته طی سال گذشته در راستای سرمایه‌گذاری و اشتغال  بر لزوم استمرار تلاش‌ها تأکید و تصریح کرد: امسال مسئولیت ما به واسطه نامگذاری تحت عنوان جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب سنگین‌تر است و باید با تلاشی مضاعف تمام نگاه‌ها معطوف به طرح‌های نیمه تمام باشد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ، گزارشی از میزان جذب اعتبار درنظرگرفته شده درخصوص این طرح‌ها و مشکلات طرح ها تهیه کند.

زارع همچنین درخصوص پرداخت تسهیلات روستایی عشایری نیز گفت: دستگاه‌های اجرایی براساس اولویت و سهمی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشخص کرده؛ عمل کنند و در صورت تقاضای سهم بیشتر به صورت هدفمند با بررسی کارشناسی و هماهنگی انجام گیرد.

استاندار به تعیین شفت به عنوان شهرستان کمتر توسعه یافته استان از سوی وزارت کشور در سال گذشته اشاره و اضافه کرد: موضوع اشتغال، سرمایه‌گذاری، تولید و اقتصاد شفت به صورت ویژه درنظرگرفته شود و لازم است موارد مذکور در قالب انتظارات و مصوبات دنبال شود.

وی با اشاره به مشکلات طرح های مناطق نمونه گردشگری مربوط به سال‌های گذشته، سازمان جهادکشاورزی و امور اراضی را موظف به بررسی دقیق آن پروژه‌ها در سال‌های گذشته و ارائه گزارش به کمیته‌ای که در استانداری تشکیل می‌شود، کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش پایانی سخنانش منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را یک فرصت مناسب برای استان عنوان و اظهار کرد: باید از این فرصت در جهت ایجاد رغبت و انگیزه برای جذب سرمایه‌گذاران استفاده بهینه شود.


حضور مدیرکل تعاون گیلان در جلسه کارگروه اقتصادی و اشتغال استان گیلان (2)

 

حضور مدیرکل تعاون گیلان در جلسه کارگروه اقتصادی و اشتغال استان گیلان (4)


۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید