حضور مدیرکل در جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان

حضور مدیرکل در جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان
جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان باحضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده ، زارع استاندار گیلان ، علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان و دیگر مدیران و مسئولین استان در استانداری گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: دوشنبه 14 بهمن 98 جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان باحضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده ، زارع استاندار گیلان ، علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان و دیگر مدیران و مسئولین استان در استانداری گیلان برگزار شد.

در این جلسه زارع مهم ترین رکن توسعه یافتگی در هر کشور را منابع انسانی دانست و افزود : منابع انسانی کارآمد در هر جامعه از خانواده‌ای پویا ، سالم و با نشاط حاصل می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های ارزشمند گیلان ادامه داد: باید از این ظرفیت در جهت توسعه پایدار استان به درستی استفاده کنیم.

زارع نرخ باسوادی، تحصیلات دانشگاهی و حضور فعال زنان در حوزه اشتغال را نمونه ای از این امر خواند و افزود: بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ تورم استان طی آذرماه سال جاری در جایگاه دهم کمترین نرخ تورم کشور قرار دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد : به یقین مهمترین مولفه نرخ بالای مشارکت اقتصادی بانوان در گیلان، روحیه و حمیت آنها، سطح آگاهی و امتیازات فرهنگی و اجتماعی آنان است که باید از این مولفه ها به درستی استفاده شود.

استاندار گیلان با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به توسعه روستایی ، اشتغال و کارآفرینی زنان در این جوامع خاطرنشان کرد: در سال گذشته میزان تسهیلات روستایی پرداخت شده استان صرفا به بانوان ۲۴ درصد و طرح های مشارکتی بانوان و آقایان ۵۵درصد از مجموع تسهیلات پرداخت شده بوده است.

زارع همچنین با اشاره به اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اضافه کرد: این طرح از جمله طرح های خوبی بوده که برخی وزارتخانه ها همچون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیز تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در اجرای آن همکاری داشته اند لذا باید با رعایت دقت در انجام کار ، این رویکرد عملیاتی شود.

گفتنی است در پایان این نشست از سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در گیلان رونمایی شد و تفاهم نامه طرح تاب آوری اجتماعی ویژه خانواده به امضای استاندار گیلان و معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور رسید.

 

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید