رتبه اول کشوری گیلان در تصویب سرمایه گذاری خارجی

رتبه اول کشوری گیلان در تصویب سرمایه گذاری خارجی
جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور،زارع استاندار گیلان ، علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان و دیگر مدیران و مسئولین در استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان : چهارشنبه 25 دی 98 جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور،زارع استاندار گیلان ، علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان و دیگر مدیران و مسئولین در استانداری برگزار شد.

در این کارگروه زارع استاندار گیلان گفت: طبق گزارشی که وزیر کشور به رئیس جمهوری ارائه داده؛ گیلان از ابتدای امسال تاکنون رتبه نخست کشوری در تصویب سرمایه گذاری خارجی را کسب کرده است.

زارع با اشاره به تحریم ها و دشواری های ناشی از فشارهای دشمنان، بیان کرد: خوشبختانه در گیلان با همدلی، وحدت و تلاش مضاعف بخش دولتی و خصوصی و نیز برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی؛ کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید ، سرمایه گذاری و اشتغال و همچنین کمیته صادرات غیرنفتی، توانسته ایم دستاوردهای خوبی را کسب کنیم.

وی کسب رتبه اول گیلان در تصویب سرمایه گذاری خارجی از ابتدای امسال تاکنون که از سوی وزیر کشور به رئیس جمهوری اعلام شده را نمونه ای از این امر دانست .

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم اجرای هرچه زودتر مصوبات جلسه امروز و ارائه گزارش از روند اجرای مصوبات گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان گیلان در نخستین فصل امسال  48.1 درصد بوده که این رقم از میانگین کشوری، بالاتر است.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: ظرفیت های متنوع و ارزشمند محیطی ، جغرافیایی ، اقلیمی ، زیرساختی ، انسانی و همچنین میز اورآسیا می تواند بستر مناسبی برای ارتقاء همه شاخص‌های اقتصادی به ویژه تولید و اشتغال باشد.

زارع اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم معضل بیکاری را که بارها به عنوان هدف برای مدیران استانی مشخص کرده‌ام ، تا پایان سال 1400 به هشت درصد برسانیم، لذا در تحقق این امر انتظار دارم تا همه مدیران از جمله مدیران بانک‌ها با انعطاف در انجام امور و مطالبات بخش خصوصی به ویژه فعالان اقتصادی، زمینه‌ساز تحقق این مهم باشند .

زارع گفت: موضوعات مهمی همچون پسماند ، تالاب انزلی و پروژه های نیمه تمام و آن دسته از طرح هایی که هنوز اجرایی نشده؛ باید حسب اولویت‌بندی در زمان مقرر انجام شود.

وی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم مشکلات موجود در مسیر اجرای پروژه ها همچون پروژه شهرک گلخانه ای لاهیجان مشمول زمان شوند بلکه باید با عزمی همگانی نسبت به رفع آن تا حصول نتیجه تلاش کنیم.

استاندار گیلان بیان داشت: اقداماتی که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در این جلسه به عنوان انتظار از فرمانداران بیان کردند؛ از مصوبات جلسه خواهد بود لذا اجرای آنها ضروری است.

وی تاکید کرد: باید در جهت تحقق شعار سال یعنی رونق تولید و  نیز کاهش نرخ بیکاری در همه شهرستان ها  اقدامی جهادی صورت گیرد.

زارع با بیان اینکه مشکلات برخی از واحدهای تولیدی در سطح ملی قابل حل است ، افزود: ممکن است بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی در وزارتخانه و یا سازمان‌های ملی قابل طرح باشد که در این صورت پیگیری های لازم از سوی دستگاه های اجرایی استان برای رفع آنها انجام می شود.

استاندار گیلان ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌ بالای اشتغال در طرح های نیمه تمام یا راکد که عمده دلایل آن کمبود سرمایه در گردش یا معوقات بانکی است؛ چنانچه موضوع با پیگیری های اولیه به انجام نرسد، سرمایه گذاران موفق دیگری در استان وجود دارند که می‌توان با واگذاری به آنها ، مشکلات را برطرف کرد.

وی همچنین در خصوص شمار بالای سرعت کاه ها در نقاط مختلف استان به عنوان یکی از دغدغه های مردم گفت:  باید مشکلات حوزه جاده ای را با فرهنگ سازی مرتفع کنیم و نسبت به پالایش و بررسی میزان اثر بخشی و رضایت از سرعت کاه ها ، تدبیر  شود.

 

24

۲۷ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید