اولین جلسه شورای ساماندهی سالمندان شهرستان لنگرود

اولین جلسه شورای ساماندهی سالمندان شهرستان لنگرود
اولین جلسه شورای ساماندهی سالمندان شهرستان با حضور نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی استان گیلان ،شفقی فرماندار لنگرود ، مهدی زاده رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی لنگرود و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در فرمانداری لنگرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : یکشنبه 8 دی ماه 98 جلسه شورای ساماندهی سالمندان شهرستان با حضور نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی استان گیلان ،شفقی فرماندار لنگرود ، مهدی زاده رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی لنگرود و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در  فرمانداری لنگرود برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی گیلان عنوان کرد : تکریم منزلت و حفظ سلامت برای سالمندان بسیار حائر اهمیت است و بیان مکرر مشکلات اقتصادی در رفع نیازمندی های سالمندان تاثیری نداشته بلکه باید در عمل ثابت کرد که برای سالمند ارزش  قائل هستیم.

نحوی نژاد، نرخ موالید پایین در گیلان ، مهاجرت جوانان به خارج از استان گیلان ، کاهش مرگ و میر سالمندان به دلیل افزایش سطح بهداشت ، مهاجرت سالمندان از سایر استان ها به گیلان را از جمله عوامل پیری استان گیلان  عنواد کرد و افزود : گیلان دارای  ۳۵۴ هزار نفر سالمندان می باشد که ۱۵ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد و تا سال ۱۴۳۰ این رقم به ۲۵ درصد کل جمعیت کشور خواهد رسید و با جمعیتی حدود ۸۰۰ هزار سالمند در آینده روبرو هستیم که در بهترین و خوش بینانه ترین حالت ۱۰ درصد این جمعیت وابسته به ویلچرو یا تخت خواهند بود این در حالی است که کل ظرفیت مراکز نگهداری سالمندان در گیلان به ۱۰۰۰ نفر هم نمی رسد لذا باید امر نگهداری از سالمندان را به سمت خانه ها سوق دهیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان در ادامه تصریح کرد : یکی از اهداف مهم و عمده ، که جزء اولین برنامه های من می باشد ایجاد مراکز جامع سالمندی است که خدماتی شامل ، مشاوره تغذیه ، مشاوره روانی ، مشاوره حقوقی و ... را به سالمندان ارائه دهد.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد سه کارگروه شهرستانی ( کارگروه سلامت ، رفاهی و آموزش )  تشکیل شود که ریاست دوکارگروه به اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی لنگرود واگذار شد.

 و همچنین  مقرر شد جلسات این شورا حداقل ماهی یک بار در شهرستان لنگرود برگزار شود.

اولین جلسه شورای ساماندهی سالمندان شهرستان لنگرود  (1) اولین جلسه شورای ساماندهی سالمندان شهرستان لنگرود  (4)

۱۰ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید