نشست بررسی مشکلات شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت

نشست بررسی مشکلات شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : 7 دی 98 نشست بررسی مشکلات شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت با حضور تحویلداری مدیر تعاون گیلان ،علی پناه  رییس اداره توسعه تعاونی های گیلان ،لقمانی مدیریت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت و همچنین هیئت مدیره و بازرسان شرکت تعاونی توسعه و عمران رشت در محل این مدیریت برگزار شد.

در ابتدا لقمانی :ایجاد شرکت تعاونی توسعه و عمران را فرصتی برای ایجاد اشتغال در شهرستان دانست و گفت: شرکت های تعاونی توسعه و عمران در شهرستان ها بستر مناسبی برای توسعه پایدار ، مشارکت مردم در اقتصاد و ارتقای فرهنگ تعاون ایجاد خواهند کرد.

 در ادامه وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان بیش از 5000 نفر از جمعیت شهرستان عضو شده اند ، فعالیت این شرکت ها را به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان‌، هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی و بسترسازی برای ورود بخش‌ تعاونی و خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی ، در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی مهم ارزیابی کرد  و خواستار تسریع در فعالیت های آن شد.

سپس تحویلداری ضمن اشاره و بررسی مشکلات و موانع پیش روی این تعاونی  افزود: باید با هماهنگی و برگزاری جلسات مشترک با نهادهای دولتی و عمومی که پروژه های عمرانی شهری را در اختیار دارند شرایط ورود شرکت تعاونی توسعه و عمران را در اجرای پروژه های عمرانی نظیر آب بندان ها و پروژه های شهری فراهم کنیم.

در پایان هیات مدیره منتخب شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت گزارشی از روند تشکیل شرکت از جمله مراحل عضوگیری، ثبت و فرآیند صدور مجوزهای مورد نیاز را ارائه و به تشریح موانع و مشکلات اصلی این شرکت پرداختند.

گفتنی است تعاونی توسعه و عمران رشت در تاریخ 24 مرداد 98 با بیش از 5100 عضو به ثبت رسیده است.

۸ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید