جلسه شورای اداری با محوریت بخش تعاون در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

جلسه شورای اداری با محوریت  بخش تعاون در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : یکشنبه 17 آذر 98 جلسه شورای اداری به ریاست علیزاده مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان و با حضور تحویلداری مدیر تعاون استان ، روسای ستادی و ادارات شهرستان؛ با محوریت بخش تعاون در محل این اداره کل برگزار شد.

در ابتدا  تحویلداری مدیر تعاون استان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و مقام عالی وزارت در توسعه تعاونی ها ، بر تحقق برنامه های ابلاغی وزارت متبوع تا پایان سال تاکید نمود.

سپس روسای ادارات تشکیل،توسعه و نظارت مدیریت تعاون به اعلام نتایج ارزیابی عملکرد نه ماهه ادارات شهرستان ها پرداختند.

در پایان علیزاده با تاکید بر اهمیت تعاونی های توسعه و عمران شهرستان خواستار تحقق این برنامه در همه شهرستان ها تا پایان سال شد.وی با اشاره به اخذ مجوز در زمینه واگذاری زمین های منابع طبیعی،زراعت چوب و آببندان تاکید نمود: روسای ادارات باید با هماهنگی فرمانداری ها هر چه سریعتر نسبت به تشکیل تعاونی های توسعه و عمران اقدام نموده و در صورت تعلل و از دست رفتن طرح های موجود، تشکیل تعاونی های مذکور فاقد توجیه بوده و مردم رغبتی برای تشکیل آن نخواهند داشت.

علیزاده ضمن اشاره و تقدیر از فعالان حوزه تعاون مبنی بر کسب رتبه پنجم کشور در شش ماه نخست امسال ؛ خواستار تلاش بیشتر به منظور ارتقای این رتبه تا پایان سال جاری شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به عضویت استان در دبیرخانه اوراسیا و معرفی سه تعاونی صادرکننده نمونه، بر شناسایی تعاونی های دارای صادرات مستقیم و غیر مستقیم و ثبت آمار صادرات آنها تاکید نمود.

لازم به ذکر است : آماده نمودن چندین تعاونی برای جشنواره تعاونی های برتر آتی، استفاده از ظرفیت فرمانداران و بخشداران در تشکیل تعاونی ها ، حضور در روستاها برای ترویج تعاون و برنامه‌ریزی برای تشکیل تعاونی های تامین نیاز از دیگر توصیه های مدیرکل در این نشست بود.

 

 

۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید