بازدید مدیرکل از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش

بازدید مدیرکل از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان : روز یکشنبه 3 آذر 98 عباس علیزاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به اتفاق برخی مدیران استانی و شهرستانی با حضور در دفتر مرکزی فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش بازدیدی از این مجموعه به عمل آورده و در نشستی به بررسی وضعیت مشکلات و مسائل این مجموعه پرداختند.

در ابتدا بخشی زاده مدیر این مجموعه در استان گیلان ضمن تشریح تاریخچه و شرایط فعلی افزود : افق کوروش از شرکت ها و فروشگاه های زنجیره ای تحت پوشش گروه صنعتی گلرنگ بوده که بزرگترین فروشگاه زنجیره ای کشور در حال حاضر محسوب می گردد. وی یکی از اهداف مجموعه افق کوروش را ایجاد اشتغال و تربیت نیروی کار آموزش دیده با بهره وری بالا دانست.

این مدیر توجه به قوانین کار و رضایت نیروی کار را از اولویت های این مجموعه دانست و خاطر نشان کرد: گروه صنعتی گلرنگ‌ به عنوان تولید کننده جهت حذف واسطه ها در توزیع محصولات خود به تاسیس این مجموعه فروشگاهی زنجیره ای اقدام نموده که عواید حاصل از این صرفه جویی در هزینه های توزیع را به صورت تخفیف در اختیار مشتریان قرار می دهد.

در ادامه شعبان پناه مسئول واحد بازرسی کار شهرستان رشت مواردی در خصوص این مجموعه و همکاری های مدیران مجموعه با واحدهای بازرسی اداره کار ارایه نمود و ابراز امیدواری کرد تا با توجه به تعامل خوب این مجموعه موارد قانونی حوزه حفاظت و ایمنی به سرعت اجرایی شوند.

سپس عباس علیزادهمدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به شرایط کنونی کشور و تاکید بر لزوم دقت در عرضه مایحتاج عمومی مردم، افزود: فروشگاه های زنجیره ای از مهمترین عوامل تامین و توزیع اقلام مورد نیاز مردم هستند.

وی همچنین با اشاره به این که اگر بسته های حمایتی به مردم عرضه گردد، می تواند از شبکه های توزیع مستقیم استفاده شود، افزود : حضور افراد کارآفرین که در این شرایط سخت در پی ایجاد اشتغال هستند نعمتی گران بها بوده که با توجه به سود مجموعه خود در پی گسترش اشتغال و تامین مایحتاج مردم نیز هستند.

وی در ادامه با تاکید بر دقت در رعایت قوانین کار و ایمنی و حفاظت در محل کار افزود : همکاران ما نیز در این اداره کل با بازرسی های ادواری به منظور پیشگیری از حوادث و مشکلات برای واحدهای تولیدی و خدماتی گام برداشته و در این زمینه مساعدت لازم را انجام می دهند.

مدیرکل در پایان تصریح نمود: تمام تلاش مجموعه ما بر این است تا با تشکیل شوراهای اسلامی کار نگاه مجموعه های کارگری به روز شود و علاوه بر منافع کارگران که امری مهم می باشد، به فکر منافع کارفرمایان هم باشیم. وی تاکید نمود: اگر نسل جدید کارگران تحصیل کرده وارد فضای شوراهای کار شوند، می توانند ضمن برقراری عدالت میان کارگر و کارفرما به افزایش بهره وری نیز کمک شایانی نمایند.


قثث

یب لق


۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید