دیدار علیزاده با مدیرکل امور زندان های استان گیلان

دیدار علیزاده با مدیرکل امور زندان های استان گیلان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : روز شنبه 2 آذر 98 نشست مشترکی با حضور علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به همراه سلمانژاد مدیر اشتغال و کارآفرینی استان، تحویلداری مدیر تعاون استان و محمدی اصل مدیرکل امور زندان های استان گیلان به منظور تعامل بیشتر در خصوص اشتغال زندانیان و خانواده های این مددجویان در محل اداره کل امور زندان های استان گیلان برگزار شد.

در ابتدا محمدی اصل ضمن ارایه آمار از زندانیان گفت: ما در سه بخش برای زندانیان در زمان دوره محکومیت ، پس از آزاد شدن و از همه مهم تر خانواده زندانیانی که دوره محکومیت خود را می گذرانند نیازمند همیت و کمک برای ایجاد اشتغال و همچنین تسهیلات حمایتی برای خانواده ها یشان می باشیم.

وی تصریح نمود: باید بکوشیم تا نگرش جامعه را نسبت به زندانیان عوض نماییم و با ایجاد انگیزه و اشتغال برای این اقشار پس از اتمام دوره محکومیتشان از بازگشت و ارتکاب مجدد جرایم بکاهیم.

در ادامه علیزاده با تشکر از دعوت و برگزاری چنین نشستی افزود : نگاه ما به مددجویان نباید نگاهی متفاوت نسبت به سایر اقشار جامعه باشد. بهبود وضعیت اشتغال و معیشتی  زندانیان و خانواده هایشان مستلزم مشارکت و تلاش جمعی همه دستگاه های اجرایی و نهادهای حمایتی است که باید در جلسات استانی مطرح و پیگیری شود.

وی از مساعدت و رایزنی خود مبنی بر  فراهم کردن بستر مناسب جهت برگزاری و شرکت مددجویان در دوره های آموزشی توسط سازمان های بهزیستی و فنی و حرفه ای استان خبر داد و گفت : بالا بردن سطح دانش و مهارت زندانیان برای پس اتمام دوره محکومیت بسیار مهم می باشد که نباید نادیده گرفته شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیرکل امور زندان ها خواست ؛ آمار جامع در خصوص میزان تحصیلات، مهارت و همچنین تعداد خانواده های زندانیانی که دوره محکومیت خود را سپری می کنند را در اختیار کارشناسان حوزه اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دهد تا با بررسی های لازم در خصوص صدور مجوزهای مشاغل خانگی و نیز دریافت تسهیلات برای این عزیزان در حد امکان مساعدت به عمل آید.

در پایان علیزاده با اشاره به اهمیت و جایگاه تعاونی ها خواستار تشکیل تعاونی اعتبار، مصرف و مسکن برای کارکنان شد و تاکید کرد: آموزش و تشویق در زمینه کار مشارکتی از دیگر مواردی هست که می تواند کمک شایانی به مددجویان پس از اتمام دوره محکومیت نماید تا به صورت جمعی و با سرمایه اندک فعالیت نمایند.گفتنی است علیزاده حمایت همه جانبه خود را در خصوص ثبت و یا احیای شرکت های تعاونی مذکور اعلام نمود.

قفق

یسس

۲ آذر ۱۳۹۸ ۲۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید