بازدید کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی های شهرستان رشت

بازدید کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی های شهرستان رشت

 

به گزارش روابط عمومی اداره  کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : روز چهارشنبه 22 آبان 98 کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی ،مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور ، علیزاده مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان و هیات همراه از تعاونی های تولیدی و عمرانی استان گیلان بازدید به عمل آوردند.

کبیری با حضور در شرکت تعاونی های مسکن مهر رشت،آتیه سازان مهر کاسپین و گیل مرغانه با مدیران این تعاونی ها دیدار و ضمن اطلاع از آخرین وضعیت این تعاونی‌ها، در جریان  مشکلات پیش روی این تعاونی ها نیز قرار گرفت.

گفتنی است : معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این مجموعه بازدیدها پس مشاهده و بررسی موانع و مشکلات پیش روی تعاونی های مذکور که عمدتا نداشتن اعتبارات کافی است، از علیزاده  مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خواست تا با پیگیری و هماهنگی با مدیرعامل بانک توسعه تعاون استان در اسرع وقت مشکلات این تعاونی ها را برطرف نماید.

شایان ذکر است پروژه های مسکن مهر رشت با تشکیل 93 تعاونی مسکن مهر اجرایی شد که از این تعداد 69 تعاونی کلیه واحدهای خود را تحویل داده و یا در مراحل پایانی تحویل واحدها قرار دارند و 24 تعاونی باقی مانده هنوز بخشی از واحدهای خود را تحویل نداده و به اتمام نرسانده اند.گفتنی است  مسکن مهر رشت شامل ۹۲۵۹ واحد بوده که از این تعداد تنها ۸۱۵ واحد هنوز تحویل داده نشده است.

تعاونی آتیه سازان مهر کاسپین نیز از دیگر تعاونی های عمرانی فعال در شهرستان رشت بود که مورد بازدید معاون وزیر قرار گرفت.این تعاونی که از سال 90 تاسیس شده است در حوزه های تأمین نیروی انسانی کار ، مصالح ، منابع مالی ، ارائه خدمات فنی و مهندسی ،مشارکت و سرمایه گذاری در بخش های خصوصی و دولتی و  ایجاد و اداره امور مدیریتی مجتمع های فرهنگی و مسکونی ، ورزشی و تجاری فعال بوده و با ظرفیت تولید اسمی ۳۵۰ باب واحد تجاری در حال فعالیت است.

شرکت تعاونی تولیدی جوجه یک روزه گیل مرغانه شمال هم از دیگر واحدهای مورد بازدید بود که از سال 79 تاسیس شده و در حوزه تولید و تامین گوشت سفید فعالیت میکند.این واحد تعاونی با اشتغال مستقیم 36 نفر و غیرمستقیم 10 نفر از واحدهای نمونه و تعاونی های برتر استان بوده که ظرفیت تولید 600 هزار قطعه در یک دوره را داراست.

 لازم به ذکر است شرکت مذکور یک طرح توسعه با اشتغال زایی حدود ۳۰ نفر در حال احداث دارد.

3

2 544

 

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۲۲:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید