روند رو به رشد صادرات تعاونی های استان گیلان

روند رو به رشد صادرات تعاونی های استان گیلان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان : عباس علیزاده مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی گیلان روز دوشنبه بیست و نهم مهرماه 98 به مناسبت روز صادرات گفت : با توجه به سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد ، نگاه به توسعه صادرات تعاونی ها می تواند نقش مهمی در اقتصاد کشور داشته باشد بنابراین این اداره کل به جهت حمایت از شرکت های تعاونی به صورت جدی در مقوله صادرات تعاونی ها برنامه ریزی کرده است .

در همین راستا با توجه به دستور مقام عالی دولت در استان مبنی بر استفاده از همه ظرفیت تعاونی ها به خصوص تلاش در امر صادرات ، علیزاده گفت : اینجانب به استاندار گیلان قول مساعد مبنی بر تحقق صادرات 50 میلیون دلاری تعاونی ها در سال98 را داده ام و این در حالی است که برنامه ابلاغی وزارت متبوع جهت صادرات تعاونی ها در سال جاری 16میلیون دلار است.

وی نقش مهم تعاونی ها در امر صادرات را افزایش تولید توام با کاهش هزینه ها و رقابتی شدن و همچنین کیفیت کالاهای تولیدی دانست و افزود : علی رغم مشکلات موجود اقتصادی از جمله تحریم های ناجوانمردانه ای که به کشور ما تحمیل شده است با هدف گذاری این اداره کل ، روند صادرات شرکت های تعاونی طی سال های اخیر رشد قابل توجه ای داشته است به طوری که میزان صادرات تعاونی های استان گیلان از 18میلیون دلار در سال 96 با جهش80 درصدی به 32 میلیون دلار در سال 97 و همچنین30میلیون دلار صادرات در شش ماهه اول سال جاری رسیده است که امیدوارم با تلاش تعاونگران و تسهیل امور توسط دولتمردان در سال آتی نیز شاهد فعالیت چشمگیر تعاونگران در امر صادرات باشیم.

گفتنی است عمده محصولات صادراتی تعاونی های استان گیلان شامل : محصولات کشاورزی,مصنوعات پلاستیکی, انواع فرش ماشینی وفرش دستباف , مصنوعات فلزی ومواد شوینده می باشد . همچنین مقصد کالاهای صادراتی اغلب کشورهای آسیایی و اروپایی است.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴
اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید